איפה לומדים ספרדית בחינם

השנה החלטתי ללמוד ספרדית. למעשה לא חיכיתי לתחילת השנה והתחלתי ללמוד לפני שבועיים. בפוסט הזה אשתף אתכם באיזה אתרים אני לומדת ספרדית חינם לגמרי.

.

השנה החלטתי ללמוד ספרדית. למעשה לא חיכיתי לתחילת השנה והתחלתי ללמוד לפני שבועיים. בפוסט הזה אשתף אתכם באיזה אתרים אני לומדת ספרדית חינם לגמרי.

ראש השנה זאת תקופה של קבלת החלטות לשנה הקרובה: מה אני רוצה לעשות ומה אני רוצה להפסיק לעשות. במרוצת השנים גיליתי כי הברכות והאיחולים של שולחן החג לא עובדים אלא אם כן בתנאי אחד: אנחנו צריכים לעבוד קשה כדי להגשים את הברכה שקיבלנו מההורים או החברים. לרצות לא מספיק, אפילו אם רוצים ממש חזק. (ראיתם את 'הסוד'? לא עובד.)

אם עוד לא ראיתם את הפוסט 6 כללים ללימוד שפה זרה, עצרו, קראו אותו קודם ואז תחזרו לכאן. קודם כל חשוב להבהיר כי זה לא המפגש הראשון שלי עם ספרדית. בטיול שעשיתי ב 2008, למדתי ספרדית ויכולתי להתבטא לא רע. היום אני צריכה לרענן את הספרדית ששכחתי וללמוד אותה סוף סוך כמו שצריך. זה אומר שאני רוצה להיות מסוגלת לראות סרטים בספרדית ללא תרגום, להבין אנשים מדברים ספרדית בקצב רגיל ולהיות מסוגלת להשתלב בשיחה.

יש אלפי אתרים באינטרנט שבהם מלמדים ספרדית. השאלה איך יודעים מה טוב ומה עובד. אני מציעה לכם כאן אתרים שמצאתי, אהבתי ואני משתמשת בהם היום.

דיקדוק

אני לומדת דיקדוק ומילים באתר DuoLingo הנהדר. האתר דורש ידיעת שפה נוספת לתרגומים ותרגולים. לצערי, עברית עדיין לא נמצאת במאגר השפות שלהם, אבל אם אתם יודעים אנגלית/רוסית/צרפתית ושפות נוספות, זה הר בשבילכם. חפשו אותי שם (Taniabrosh) כדי להתחבר כי האתר הוא גם רשת חברתית.

בנוסף, אני משתמשת בספר לימוד Spanish Three Years. זה ספר ברמה גבוהה, לסטודנטים באוניברסיטה. הספר עמוס בתרגילים וטקטסים לתרגול דיקדוק ספרדית. בלי תמונות, בלי שטח לבן, אבל עם הסברים, ביטויים, מילים והרבה הרבה דקדוק. פשוט ספר לימוד נהדר. הטוב ביותר שראיתי.

לשמוע

אתר נהדר נוסף שבו אני בעיקר שומעת פודקאסטים בספרדית הוא CoffeeBreak Spanish. האתר מאפשר לשמוע בחינם את כל שיעורי האודיו שלהם בשלוש רמות: מתחילים, בינוניים ומתקדמים. (חפשו בתפריט free lessons ומשם כבר תסתדרו)אם רוצים, ניתן גם לרכוש את השיעורים עם טקסטים של שיעורי אודיו ותרגילים נוספים. כל זה במחיר של שני שיעורים פרטיים כאן בארץ. שווה ביותר. אגב, באתר הזה אפשר גם ללמוד צרפתית, גרמנית ואיטלקית. ממליצה בחום.

עוד אתר פודקאסטים (שיעורי אודיו) שמצאתי לא מזמן ואני מתכוונת לחקור אותו Notes in Spanish. אתם מוזמנים לנסות לכתוב כאן האם האתר עבד בשבילכם.

כאשר אני שוטפת כלים או מבשלת, אני משתדלת לשמוע רדיו בספרדית דרך האתר Tunein.com. האתר מאפשר לעשות חיפוש של שידורי רדיו לפי מדינות. אחרי שטיילתי באקוודור וקולומביה, אני אוהבת לשמוע תחנות רדיו מהמדינות אלה. אני עדיין לרוב לא מבינה את תוכן הדברים אבל אני קולטת הרבה מילים מוכרות וכך גם מרגילה את האוזן שלי לשפה הספרדית.

לדבר

בשביל לתרגל דיבור אני הולכת להשתמש באתר italki.com. האתר מאפשר לכם למצוא אנשים ברחבי העולם שידברו איתכם בספרדית (או כל שפה אחרת) דרך הסקייפ. ניתן למצוא שותפים להחלפות בשפה: הוא מדבר אתכם ספרדית ואתם עוזרים לו להתאמן בעברית או כל שפה אחרת שאתם יודעים. בשביל זה, הירשמו לאתר בחינם, לכו בתפריט לסעיף Community ומשם ל- Language Partners, מלאו את השפה שאתם מחפשים ושפה שאתם יודעים כבר ותתחילו לדבר.  אתם יכולים גם לקבל שיעורי ספרדית דרך האתר ממורים מקצועיים בסכומים החל מ 10$. רוצים מורה מארגנטינה? בבקשה, קחו שיעורים מקצועיים בכל רמה דרך הסקייפ. פנטסטי.

לראות

כמובן, דרך מהנה וגם מוכחת היא לראות סדרות וסרטים בספרדית. אלה מכם שאוהבים טלנובלות יכולים לראות אותם בטלוויזיה או און ליין. זאת דרך טובה כי בדרך כלל העלילה ברורה והשפה פשוטה. אני אישית לא יכולה להמליץ על משהו ספציפי כי יש לי אלרגיה קשה לטלנובלות בכל השפות. ככל שאלמד ספרדית יותר, אוכל להמליץ לכם המלצות יותר מדויקות. בינתיים מצאתי רשימה של 50 תוכניות טלוויזיה בספרדית ששווה לראות. תנסו ותגידו לנו האם זה נכון ואיפה בדיוק אפשר לראות אותן בחינם. ועוד אתר שראיתי ואהבתי: freespanishshortfilms.com.

והנה הניסיון הראשון והמביך שלי לדבר בספרדית. כרגע, לדבר זה הכי קשה כי עד עכשיו רק רכשתי שפה פסיבית: למדתי דיקדוק, שמעתי אודיו וניסיתי להבין. אבל זה טוב לשמוע את עצמך מדברת כי זה משקף איפה בלימוד שפה אני נמצאת כרגע. כבר שמעתי אלף שגיאות שאני עושה. מקווה שבעוד חודשיים אשמע טוב יותר… מה אתם חושבים על הספרדית שלי? 🙂

 

.

 

 

אודות Tania Brosh