איפה באינטרנט אפשר ללמוד אנגלית בחינם

אתרים באינטרנט בהם תוכלו ללמוד להבין, לקרוא ולדבר אנגלית בחינם!

.

אז בפוסט הראשון ללמוד אנגלית עכשיו דיברתי על כך שחייבים ללמוד אנגלית. בפוסט השני שישה כללים ללימוד שפה זרה הבאתי לכם כללים כיצד ללמוד שפה חדשה. ובפוסט הזה נדבר על איפה באינטרנט תוכלו ללמוד אנגלית בחינם לגמרי.

שני הסברים (או התירוצים אם תרצו) הנפוצים ביותר לאי למידת אנגלית הם שאין לאנשים זמן ו/או שאין להם כסף לנסוע למדינה דוברת אנגלית כדי ללמוד סוף סוף את השפה.

תאמינו לי שאין קסם במדינות האלה שיגרום לכם פתאום לדבר אנגלית. אתם בטוח מכירים אנשים שחיים כאן בארץ הרבה שנים ועדיין לא מדברים עברית. כך גם פגשתי אנשים שחיים בארה"ב ומדברים רק אנגלית בסיסית ביותר. כך שנסיעה לארה"ב לא מבטיחה שתתחילו לדבר אנגלית.

היום אין שום בעיה ליצור סביבה ווירטואלית שתאפשר לכם ללמוד שפה חדשה הבלי לצאת מהבית. (אני כרגע למודת כך ספרדית, אבל על כך בפוסט נפרד).

אז איפה אפשר לשמוע, לקרוא ולדבר אנגלית באינטרנט בלי לשלם? הנה כמה אתרים שאני ממליצה לכם לבדוק.

לשמוע

חשוב להרגיל את האוזן לשמוע דוברי אנגלית. אתם יכולים לעשות זאת ב- TuneIn.com שמשדרת מבחר ענק של תחנות רדיו מכל העולם. אתם יכולים לבחור תחנה לפי מדינה, לפי שפה או לפי התוכן (מוזיקה, חדשות, ספורט וכו'). חינם לגמרי.

לראות

אם אתם רואים סרטים וסדרות באינטרנט, אני ממליצה להפסיק לראות אותם עם כתוביות בעברית. אתם יכולים בהתחלה לראות אותם באנגלית עם כתוביות באנגלית ובשלב יותר מתקדם בלי כתוביות בכלל. זה בסדר לא להבין הכל בהתחלה. אחרי חודשיים-שלוש אתם תשימו לב שאתם מבינים הרבה יותר. עניין של הרגל. אני ממליצה בחום להיכנס לאתר של  TED.com. באתר זה יש מבחר אין סופי של שיחות של 5-20 דקות, בכל נושא שבעולם, באנגלית, עם אופציה להוסיף או להסיר כתוביות באנגלית.

דיקדוק ומילים

אל תבזבזו כסף כאשר יש כל כך הרבה משאבים באינטרנט חינם לגמרי. ובניגוד לדעה רווחת שדברים חינמיים הם לא טובים, אני מוצאת שבאינטרנט הדברים הטובים ביותר הם בדךר כלל בחינם.

האתר האהוב עלי הוא DuoLingo. הוא מתאים לאנשים שמדברים עוד שפה זרה נוספת. (לצערי, עברית עדיין לא חלק ממאגר השפות שלהם. אבל אם אתם מדברים רוסית או צרפתית או ספרדית או אחת השפות שיש להם במאגר, אז אני ממליצה בחום).

אתר נהדר נוסף, עם מאות סרטוני וידאו, engvid.comעשרות מורים לאנגלית מסבירים דיקדוק, ביטויים, סלנג, אוצר מילים וכו'. אני אישית הכי אוהבת את אדם אבל כל המורים באתר הזה פשוט מעולים. שלוש רמות: מתחילים, בינוניים ומתקדמים. מומלץ ביותר.

בנוסף, אתם מוזמנים לבדוק את האתרים האלה:

למדו אנגלית: BBC LearnEnglish

או שפרו אנגלית: BBC Skillwise

לדבר

אז הקשבתם, ראיתם, קראתם ולמדתם דיקדוק אנגלית – כל הכבוד. אבל אתם חולמים להיות מסוגלים לדבר באנגלית! איפה תמצאו דוברי אנגלית כדי לתרגל איתם את השפה אם אתם לא נמצאים במדינה דוברת אנגלית?

אלפי דוברי אנגלית מחכים לכם באינטרנט כדי לעזור לכם. האתר האהוב עלי ביותר למציאת דוברי שפות הוא  italki.com. (אגב, בהתחלה לא הבנתי למה קוראים לאתר 'איטלקי' עד שקלטתי שזה בה מהמילים 'I talk' כלומר, 'אני מדבר' ומבטאים את שם האתר: אי- טוקי). אתם יכולים למצוא שם גם אנשים לשוחח איתם בחינם בנוסח: אני מתאמנת איתך לדבר אנגלית ובתמורה אתה מתאמן איתי בעברית/רוסית/ספרדית או כל שפה אחרת שאתם כבר יודעים. כאלטרנטיבה, יכולים למצוא דרך האתר הזה מורים מקצועיים החל מ 10$ לשעה מכל מדינה שבא לכם. איך מדברים? דרך הסקייפ! גאוני, נכון?

בנוסף לאתרים הנ"ל שבדקתי בשבילכם, אתם מוזמנים לבדוק את האתרים הבאים (קחו בחשבון שאני לא מכירה אותם אישית אבל ראיתי אותם ברשימות של אתרים מומלצים):
http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/
http://www.english-language-school.info
http://www.eslcafe.com/search/Online_English_Courses/
http://www.speaklanguages.com/english/
http://www.polite-english.com
http://www.english-daily.com
http://www.english-portal.com
http://www.englishgateway.com
http://englishtalk.info/
http://www.englishleap.com/resources
http://www.teatime-mag.com
http://www.urdu-english.com/lessons.php
http://blog.clarity-speech.com
http://www.theenglishalley.es
http://www.conquerenglish.com
http://www.englishokay.com

Learn English online with EnglishClass101

מכירים עוד אתרים טובים ללימוד אנגלית? תוסיפו אותם בהערות והעם יגיד לכם תודה 😉

.

RelatedPost

אודות Tania Brosh