שיטה חדשה לאבחון וטיפול בילדים אוטיסטים

מחקרים מראים ש-50 אחוז מהילדיםשמאובחנים כאוטיסטים סובלים למעשה מאפילפסיה חבויה. וככה ניתן לטפל ולעזור להם.

.

מחקרים מראים ש-50 אחוז מהילדים שמאובחנים כאוטיסטים סובלים למעשה מאפילפסיה חבויה.

.

אחד מששה ילדים, סובל מהפרעה התפתחותית כלשהי. למרות העובדה שכל אחת מההפרעות האלה מקורה במוח, רוב ההפרעות האלה מאובחנות אך ורק על בסיס תצפית התנהגותית. כדי לאבחן ולטפל בהפרעה מוחית במדויק, יש צורך להסתכל ישר על המוח.

סיפור של ג'אסטין בן 7 שאובחן עם אוטיזם חמור ביותר.

השתמשנו בטכנולוגית רישום גלי המוח כדי לבחון את מוחו של ג'סטין, התוצאות היו מהממות. הסתבר שג'סטין ככל הנראה איננו אוטיסט. הוא סבל מהתקפי אפילפסיה בהם לא ניתן היה להבחין בעין בלתי-מזוינת, אבל הם גרמו לסימפטומים המזכירים אוטיזם. אחרי שג'סטין קיבל תרופה אנטי-אפילפטית, השינוי שחל בו היה מדהים. בתוך 60 יום, אוצר המילים שלו צמח משתיים או שלוש מילים ל-300 מילים. ויכולותיו התקשורתיות והחברתיות כה השתפרו, שהוא נרשם לבית-ספר רגיל ואפילו נהיה אלוף קרטה.

יצא לי להכיר כמה משפחות שחיות עם האבחון הקשה הזה על ילדם. לכן, השיחה הזאת, של 7 דקות בלבד, עשתה עלי רושם חזק. אני יודעת של כל הורה שילדו אובחן כאוטיסט חוקר את האינטרנט בתקווה למצוא דרך לשפר את מצב הילד. לכן, אני רוצה להסב תשומת הלב של ההורים לשיחה הזאת. אולי איפשהו בארץ יש ילד שמחכה שיעזרו לו בדיוק כמו שהצליחו לעזור לג'אסטין ולילדים רבים אחרים.

אז תשמעו את השיחה ותפיצו אותה הלאה.

justin before and after

RelatedPost

אודות Tania Brosh