למדו את הילדים שלכם מוזיקה

למדו את הילדים שלכם לנגן מוסיקה לא בשביל שיהיו מוסקאים אלא כדי לפתח חשיבה, יצירתיות, לעצב תודעה, לתת כרטיס לתת להם כרטיס כניסה לעולמות שונים מהשגרה היום יומית.

.

למדו את הילדים שלכם לנגן מוזיקה לא בשביל שיהיו מוזיקאים אלא כדי לפתח חשיבה, יצירתיות, לעצב תודעה, לתת להם כרטיס כניסה לעולמות שונים מהשגרה היום יומית.

ניגון מוזיקה היא המקבילה המוחית של התעמלות לכל הגוף.

כך אומרת אניטה קולינס בווידאו של TED-Ed בו היא מסבירה איך ולמה נגינת מוסיקה מאמנת את המוח יותר מכל פעילות אחרת.

.

ניגון מוזיקה היא המקבילה המוחית של התעמלות לכל הגוף.

נגינה בכלים מערבת כמעט את כל המוח בו זמנית בעיקר את האונות הוויזואליות, השמיעתיות והמוטוריות. וכמו כל התעמלות, אימון ממושמע ומובנה בנגינה מחזק את האזורים האלה במוח, ומאפשר לנו להשתמש בכוח הזה לפעילויות אחרות.

נגינה נמצאה כמגבירה את העוצמה והפעילות בקורפוס קולוסום של המוח, הגשר בין שתי האונות, שמאפשר למסרים לעבור ברחבי המוח מהר יותר ודרך דרכים מגוונות יותר. זה מאפשר למוזיקאים לפתור בעיות יותר ביעילות וביצירתיות, גם בתנאים אקדמיים וגם בחברתיים.

למוזיקאים יש הרבה פעמים רמות גבוהות יותר של יכולות ביצועיות, קטגוריה של מטלות קשורות שכוללות תכנון, אסטרטגיה, ותשומת לב לפרטים ודורשים אנליזה בו זמנית של אספקטים קוגניטיביים ורגשיים.

מוזיקאים מציגים יכולות זיכרון מוגברות, יצירה, שמירה ואחזור של זיכרונות במהירות ויעילות גדולה יותר.

תשמעו מה אומר על חינוך מוסיקלי מיכאיל קזיניק, מורה ומרצה ידוע למוזיקה מרוסיה.

מוזיקה זאת תזונה למוח האנושי. במוזיקה חבויות נסחאות של חשיבה, נוסחאות של קיום, נוסחאות של נצח, נוסחאות של הרמוניה. כל הצורות המוזיקליות מלמדות את הילד להבין לא רק מוזיקה אלא גם מילה, שירה, אומנות. הן מעוררת את כישרון היצירה. מוזיקה זאת שפת המדע, תרבות, לוגיקה, ריטוריקה.

ללמד מוזיקה זה לא אומר ליצור מוזיקאי. חיינוך מוזיקלי איננו הצמחת מוזיקאים. זאת השפעה ענקית על כל החוויות הפנימיות, חווית הרמוניה, איזון, שלמות. כל החוקים המוזיקליים בנויים בהתאם לחוקים הקוסמיים.

 

RelatedPost

אודות Tania Brosh