הקשר עם עצמי

הקשר החשוב ביותר שלך הוא לא עם בן/בת הזוג, לא עם הילדים, לא עם ההורים או החברים. הקשר החשוב ביותר שלכם הוא עם עצמכם. כל קשר אחר שאתם בונים הוא השתקפות של הקשר שלכם עם עצמכם.

אז איך הקשר שלכם עם עצמכם?

האם אתה מעריכים את עצמכם? על מה? האם אתם אוהבים את עצמכם? מה אתם אוהבים בעצמכם? עד כמה אתם מרגישים נוח עם מי שאתם? האם אתה מאושר שאתה זה אתה? האם את מאושר שאת זאת את? על מה אתם רבים עם עצמכם? האם אתם מנהלים שיחות עם עצמכם? על מה?  מה אתם באמת רוצים? ממה אתם באמת נהנים? ממה אתם מפחדים? כמה זמן אתם מקדישים לשיפור הקשר החשוב ביותר שלכם שהוא הקשר עם עצמכם? המפתח לתקשורת טובה זה הקשבה. האם אתם מקשיבים לעצמכם? לרגשות שלכם? למחשבות שלכם? לגופכם? לתחושותיכם? כמה אתם מקשיבים לעצמכם? מה אתם שומעים כאשר אתם מקשיבים? האם אתם מכירים את עצמכם? מבינים מה אתם עושים ולמה אתם עושים זאת?

אלה ועוד רבות השאלות שאני ממליצה לכם לחשוב עליהן ולנסות לענות. אחרי שתחשבו תראו שעל חלק מהשאלות יותר קל לכם לענות ועל חלק יותר קשה או אפילו אין לכם תשובה בכלל.

זאת נקודת זינוק מצויינת אל העיסוק המעניין ביותר בעולם: העיסוק בעצמכם.

תחשבו על האימרה הזאת:

אם אני אני בגלל שאתה אתה

ואתה אתה בגלל שאני אני-

אז אני לא אני ואתה לא אתה

אבל

אם אני אני בגלל שאני אני

ואתה אתה בגלל שאתה אתה-

אז

אני אני ואתה אתה

בעצם ככל שאני מבינה טוב יותר מי אני (כלומר, יש לי את התשובות על השאלות שנשאלות בתחילת המאמר) ככה אני מרגישה יותר שלווה עם עצמי, מתנהגת בצורה טבעית יותר, פחות תלותית. וכך גם אני מאפשרת לאחרים להיות הם עצמם בנוכחות שלי בלי לנסות להתאים את עצמם אלי, להיות בטוחים בעצמם ושלווים יותר.

בבלוג הזה אשתף אתכם בתהליכים שאני עוברת בכיוון הזה ואעזור לכם לעשות את הדרך שלכם.

אודות Tania Brosh